Urządzanie małych pomieszczeń wymaga od nas znacznie więcej kreatywności, a także dobrego pomysłu, najczęściej podpartego projektem. Zwłaszcza jeśli jest to pokój dzienny – przestrzeń o szczególnym charakterze w każdym domu. To właśnie w nim odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną oraz przyjmujemy gości. Nierzadko pełni on również funkcję jadalni, a nawet biura lub sypialni. Jak w takim razie sprytnie i umiejętnie zagospodarować mały pokój dzienny, aby spełniał on nasze potrzeby?
Sypialnia nie bez powodu utożsamiana jest z prywatną, domową oazą, w której zaznajemy błogiego relaksu i chwili spokoju. Co jednak, gdy nie możemy pozwolić sobie na zaaranżowanie jej w osobnym pokoju, a jedyną możliwością na stworzenie strefy nocnej pozostaje salon? Już za chwilę udowodnimy, że pokój dzienny z sypialnią na małej powierzchni może być przytulny, wygodny oraz urządzony w sposób funkcjonalny!
Stół, bez względu na to, czy znajdujący się w kuchni, czy w jadalni, jest meblem, który użytkujemy każdego dnia. Codziennie zastawiamy go różnorodnymi naczyniami, przecieramy z kurzu, a także usuwamy powstałe zabrudzenia. Poza spożywaniem posiłków często wykorzystujemy go również jako miejsce do pracy i nauki, a nawet zabawy. Intensywność, z jaką korzystamy ze stołu, sprawia, że już od pierwszego dnia staje się on narażony na uszkodzenia. Jak w takim razie zabezpieczyć stół przed zarysowaniem i w ten sposób zachować jego atrakcyjny wygląd?
Salon z sypialnią to rozwiązanie charakterystyczne dla kilku rodzajów powierzchni. Są to zarówno nieduże mieszkania w bloku, jak i kawalerki oraz nowoczesne, loftowe przestrzenie, w których rezygnuje się z podziału wnętrza na pokoje. Dzisiaj podpowiemy, jak urządzić tę wielofunkcyjną strefę, nie zapominając przy tym o komforcie użytkowania oraz zachowaniu ładu i porządku.
We współczesnych mieszkaniach z komodą spotkamy się nie tylko w sypialni, ale również w salonie. Poza funkcją praktyczną, polegającą na przechowywaniu w niej wielu drobiazgów, komoda w pokoju dziennym jest dziś także elementem dekoracyjnym. Czasami, to właśnie ona staje się głównym, najbardziej wyeksponowanym meblem w tym wnętrzu. Co w takim razie możemy postawić na blacie naszej komody, aby podkreślić jej stylistykę, a przy tym wystrój całego salonu?
Zaaranżowanie salonu w bloku często uważane jest za zadanie trudne i kłopotliwe. Wynika to z reguły ze stosunkowo ograniczonego metrażu, a także wielofunkcyjności pokoju dziennego. Nie jest to jednak czynność tak straszna, jak mogłoby się nam zdawać. Po dokładnym zapoznaniu się z wnętrzem oraz dostępnymi możliwościami sami przekonamy się, jak wiele pomysłów zainspiruje nas do działania! Na jakie aspekty powinniśmy zatem zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziennego w bloku?
Ciemna podłoga, w szczególności w postaci drewnianych desek to sposób na elegancką, wytworną przestrzeń o stylowym charakterze. Jest to dziś rozwiązanie niezwykle pożądane, jednakże wymagające od nas również odpowiedniego wyczucia. Zbyt dużo ciemnych elementów może bowiem przytłoczyć nasze wnętrza oraz sprawić, że będą one wydawać się mniejsze. Jakie meble do ciemnej podłogi powinniśmy w takim razie wybrać? Czy połączenie ciemnej podłogi i ciemnego wyposażenia to dobry pomysł?
W dzisiejszych, wnętrzarskich aranżacjach szarość zajmuje szczególne miejsce. To barwa uniwersalna, elegancka, a przy tym stwarzająca wiele możliwości. Niegdyś mogliśmy spotkać ją głównie w łazienkach. Obecnie jednak szary to kolor powszechnie wykorzystywany w salonach, sypialniach, a nawet kuchniach. I to właśnie ostatnim z tych pomieszczeń poświęcimy dzisiaj naszą uwagę. Szara podłoga w kuchni – jakie meble wybrać? W jakim stylu urządzić kuchnię z szarą podłogą? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy już za chwilę!
Brązowe meble wykonane z drewna cieszą się wieloletnią tradycją. Najczęściej kojarzone są z wnętrzami urządzonymi w dostojnej i eleganckiej stylistyce klasycznej lub kolonialnej. Dzisiaj jednak stylowe wyposażenie w odcieniach brązu może znaleźć się również we wnętrzach nowoczesnych, rustykalnych, czy skandynawskich. Jeśli zdecydowaliśmy się na meble o takim wybarwieniu, jaka kolorystyka ścian będzie pasować do nich najlepiej?
Urządzając dom lub mieszkanie, każdy z nas musi zadecydować, w jakiej stylistyce zostanie one zaaranżowane. Czy będzie to jednolity design, czy też może połączenie kilku trendów? Jednym ze zdecydowanych faworytów i ulubieńców jest obecnie styl skandynawski, inspirowany krajami północnymi. Poznajmy bliżej ten wystrój – co go charakteryzuje oraz czego nie może zabraknąć we wnętrzach urządzonych po skandynawsku?
Nie istnieje jeden, złoty środek, wskazujący na to, w jaki sposób powinniśmy urządzić naszą sypialnię. Inne rozwiązania zastosujemy we wnętrzach o ograniczonym metrażu, inne natomiast na dużych, przestronnych powierzchniach. Więcej kreatywności będzie wymagać od nas zaaranżowanie sypialni na poddaszu ze skosami, aniżeli na planie regularnego kwadratu lub prostokąta. Różnice w jej wystroju i wyposażeniu mogą wynikać także z tego, czy zamieszkujemy domek jednorodzinny, czy mieszkanie w bloku. Na jakie aspekty warto zatem zwrócić uwagę podczas urządzania sypialni? Co będzie mieć w tym przypadku największe znaczenie?
Jakie kolory do sypialni pozwolą nam wypocząć? Podczas aranżacji sypialni powinniśmy pamiętać, że jest to miejsce o szczególnym charakterze. To właśnie tam odprężamy się po ciężkim dniu. Regenerujemy siły oraz łapiemy oddech. Jednym z czynników, bezpośrednio wpływających na jakość wypoczynku oraz nasz nastrój, są kolory. W pomieszczeniu, takim jak sypialnia odgrywają one szczególną rolę. Jakie barwy będą zatem najlepszym wyborem?